Versenyeredmények

Meseismerő verseny: dunaszekcsői siker

Több év kihagyás után, a pécsi Lenau ház idén októberben ismét megrendezte nagy sikerű Grimm meseismerő versenyét. A versenyen ötödikesek és hatodikosok vehettek részt, a négy főből álló csapatok mesés csapatnév megadásával jelentkezhettek. A felkészüléshez a gyerekek három német nyelvű mesét kaptak, amelyeket a felkészítő tanárukkal együtt dolgozhattak fel. A versenyt a Slyven Rendezvényközpontban tartották, ahol a jó hangulat mellett pogácsa és gyümölcslé várta a gyerekeket. A versenyzőknek német nyelven kellett a feladatokat megoldani, amelyek nemcsak a gyerekek tudását, hanem az ügyességét is tesztelték. A hatodikos lányokból álló dunaszekcsői csapat a 3. helyezést érte el, így a versenyről értékes jutalmakkal és hatalmas büszkeséggel távoztunk. A csapat tagjai: Heil Veronika, Bihercz Rita, Vágó Milla és Derék Emília. A versenyzők utazását a Szekcsői Németek Kisebbségi Önkormányzata támogatta.

Diákolimpia – Baranya megyei döntő (Harkány 2022.11.11.)

Nem lepődtünk meg, de nagyon örültünk, hogy az idén sem maradtak el a dunaszekcsői sikerek a Diákolimpia megyei fordulóján asztalitenisz sportágban. A következő eredmények születtek: III-IV. korcsoport leány csapat 1. helyezett, ezáltal az országos döntőbe jutott: Bicskei Alexa, Bicskei Melissza, Mózes Maja, Bihercz Rita 2. helyezett: Derék Emília, Rumann Bori, Balogh Mercédesz III.-IV.korcsoport leány egyéni 1. helyezett és országos döntőbe jutott: Bicskei Alexa 2. Bicskei Melissza 3. Mózes Maja és Bihercz Rita I -II. korcsoport leány egyéni 2. helyezett Kriegler Csenge 3. helyezett Balogh Mercédesz Gratulálunk minden versenyzőnek és a felkészítőknek a szép eredményhez!