Jutalomkirándulás Liptódon

Szeptember 22-én Liptódon jártunk egy csapat alsós és felsős diákkal. A kiránduláson azok a tanulók vehettek részt, akik az előző tanévben kiemelkedően teljesítettek német nyelvből. Markesz István vendégházában a gyerekek belekóstolhattak a gyertyakészítés mesterségébe, szebbnél szebb színes gyertyák készültek. Majd mindenki kapott egy kötényt és tésztát dagasztottak egy nagy fateknőben. Amíg a tészta kelt, útra keltünk Pisti bácsi vezetésével és bejártuk Liptód nevezetességeit. Sok érdekességet hallhattunk a templom történetéről, megnéztünk egy kiállítást is, ahol régi használati eszközöket ismertünk meg. Amikor visszaértünk már gyönyörűen sütött a nap, így az udvarban izgalmas ügyességi verseny kezdődhetett, amelyben kicsik és nagyok egymást segítve küzdöttek. Az ebéd igazán finom volt: a délelőtt dagasztott tésztából ízletes lepényt sütöttek nekünk a konyhán. Mindenki teli hassal és élményekkel gazdagon indulhatott haza. A kirándulás a Szekcsői Németek Nemzetiségi Önkormányzatának támogatásával valósulhatott meg, ezúton is köszönjük az élményt.